Продаж квартир в Києві

Столиця розширюється і розвивається з кожним роком. З'являються нові житлові масиви, впорядковуються старі, прокладаються додаткові лінії метрополітену, а деякі частини міста, навпаки, зовсім не змінюються. Різноманітність житлових масивів передбачає безліч варіантів для тих, кому цікаві покупка і продажа квартир в Києві на вторинному ринку житла від власника і в новобудовах без посередників. Хочете оселитися в столиці, переїхати в інший район, зробити царський подарунок молодятам? 

Зараз просто купити недорогу квартиру в Києві (наприклад, сучасні смарт-квартири, старенькі «хрущовки» ДВРЗ, дешева нерухомість Троєщини або «гостинки» Вітряних Гір і Нивок), так і знайти розкішні апартаменти, чия ціна обчислюється сотнями тисяч доларів (наприклад, в ЖК «Новопечерські Липки» Печерського району, ЖК «Воздвиженка» Подільського району або в ЖК «Златоустівський» Шевченківського) або навіть мільйонами (ЖК «Липська вежа» Печерського району або 6-кімнатні хороми на вул. Десятинній поруч).

Первинний або вторинний ринок нерухомості?

Якщо ви вирішуєте, де купити квартиру в Києві в новобудові або на вторинному ринку, потрібно ретельно розібратися в перевагах і недоліках цих варіантів. Найактуальнішим є фінансове питання, але, оскільки ринок столичної нерухомості неймовірно різноманітний, потрібно для початку визначитися, який варіант вибрати: купити недорогу вторинну квартиру в Києві або придбати доступну за ціною первинну нерухомість. При цьому важливим стає такі чинники.

Первинне житло

Отже, якщо вважаєте за краще купити квартиру в Києві від забудовника без посередників недорого, то існують два варіанти: придбання житлоплощі в готовому будинку (зданому в експлуатацію) або ж в споруджуваному.

У першому випадку вартість квадратного метра буде дещо менше аналогічної на вторинному ринку київської нерухомості (це не відноситься до новобудов серій «бізнес» і «люкс»). Однак при цьому покупцеві доведеться витратитися на необхідні ремонтні роботи, адже нерідко новобудова продається без внутрішнього оздоблення, а апартаменти вільного планування, досить популярні в даний час, не мають не тільки міжкімнатних дверей і сантехніки, але і внутрішніх стін. Таким чином, витрати зростають і можуть зрівнятися з тією сумою, яка потрібна, щоб купити недорогу квартиру в Києві без посередників від господаря.

До недоліків первинної нерухомості відносять також відстрочений момент заселення, відсутність точних відомостей про потенційних сусідів (хоча їх соціальний склад, швидше за все, буде досить однорідним), тривалі ремонтні роботи, усадку будинку. Якщо ви заселяєтеся в житловий комплекс в новому мікрорайоні, то цілком ймовірно, що навколо будинку ще не побудовані дитячі садки, школи, медичні установи, великі магазини, спортивні зали та інше.

Безперечними перевагами придбання первинного житла є мінімальні юридичні ризики, надійні інженерні комунікації, сучасні планування, більш досконалі технології будівництва (а значить – хороша тепло- і звукоізоляція, надійність стін, якісна робота вентиляції і ліфтів і т.д.). Багато сучасних ЖК володіють власною інфраструктурою, так що, вселяючись в великий житловий комплекс можна не турбуватися про магазини, кафе, фітнес-центри, банки і т.д., однак потрібно пам'ятати, що в комплексі, що будується житлові та нежитлові об'єкти з'являються поступово.

Якщо ви плануєте купити однушку, двушку або трьошку в будинку, що тільки зводиться, то основним плюсом в цьому випадку буде максимально низька ціна, а мінусом – відсутність можливості швидко переїхати і отримати право власності. Стати повноправним власником нерухомості можна буде тільки після завершення будівництва, тоді ви і станете власником.

Як правило, придбання власності в споруджуваному будинку – це часто спосіб інвестування коштів, а не тільки поліпшення житлових умов. Інвестувати в будівництво можна через покупку безвідсоткових цільових облігацій або за допомогою Фонду фінансування будівництва. На жаль, ФФБ, як і інші варіанти, не є гарантом того, що покупець не зіткнеться з шахраями, недобросовісним забудовником або з ситуацією, коли забудовник розоряється. Таким чином, придбання нерухомості в споруджуваному будинку – варіант недорогий, але ризикований.

Вторинне житло

Тим, хто планує купити недороге житло в Києві, варто вивчити вторинний ринок. До речі, вторинний ринок квартир в Києві, всупереч досить поширеній думці, не складається із варіантів нерухомості тільки в старих будинках. Цілком можливо купити квартиру в новобудові від власника в зданому будинку, адже поняття «вторинний» відноситься до права власності, а не до факту використання житлових приміщень. Первинне житло – то, чиїм першим власником стає покупець, вторинне – то, що переходить від власника до власника.

Придбати недороге житло на вторинному ринку хочуть багато киян та гостей міста, адже така покупка означає швидке набуття права власності і можливість переїзду, широкий вибір варіантів і можливість торгу, тобто додаткового зниження ціни. Цим особливо привабливий варіант купити квартиру без посередників, адже домовитися про знижку найпростіше з самим власником.

Нерідко вторинне житло пропонується в районі з розвиненою інфраструктурою і налагодженим транспортним сполученням, що особливо важливо для бажаючих купити квартиру біля метро недорого. В обжитому просторі видно всі переваги і недоліки, які можна не помітити при огляді абсолютно нової нерухомості.

З огляду на багато переваг цього ринку, не дивно, що продаж житла в Києві на вторинному ринку процвітає. Однак і тут є свої складності.

Купівля власності в досить старому будинку обійдеться дешевше, проте в фізично застарілому будинку ви можете зіткнутися з зносом інженерних комунікацій, невдалим плануванням і незаконним переплануванням, незадовільним станом ліфтів, під'їзду, прибудинкової території, відсутністю паркувальних місць.

Важливо враховувати такий фактор, як сусіди. Залежно від їх персональних особливостей (режим дня, музичні пристрасті, ставлення до алкоголю і тютюнопаління, наявність маленьких дітей, тварин та ін.) Вони можуть незабаром стати як хорошим друзями, так і ворогами номер один. Якщо ви підібрали цікавий варіант і залишилися задоволені оглядом, обов'язково познайомтеся з потенційними сусідами.

Основними недоліками вторинного ринку вважається наявність юридичних ризиків, неоднорідність складу мешканців, амортизація будівлі і її застарілі комунікації.

Несекретні матеріали

Щоб уникнути цих ризиків, необхідно бути гранично уважним при перевірці і оформленні документів при покупці житлової нерухомості.

Які документи можна і потрібно вимагати перш ніж укладати угоду? Це документи, що засвідчують особу власника, технічний паспорт на нерухомість, (договір купівлі-продажу) свідоцтво про право власності власника (власників) і ін.

Важливо переконатися в тому, що на обраній вами житлоплощі немає тимчасово виписаних осіб (ув'язнені, військовослужбовці, люди похилого віку та неповнолітні діти, поміщені до відповідних установ, особи, котрі лікуються в психоневрологічних диспансерах). Не менш важливо переконатися в тому, що нерухомість не має обтяження правами третіх осіб, тобто не здана в оренду, не знаходиться в заставі, під арештом або в ренті, не є об'єктом судового розгляду.

Бажано, щоб усі зареєстровані особи знялися з реєстрації перед укладенням угоди. Пред'явити права власності згодом можуть інші претенденти на спадщину (якщо нерухомість дісталася власнику таким чином), органи опіки (якщо є неповнолітні власники), один з членів сім'ї власника (якщо власність була придбана продавцем в шлюбі, а при її продажу не була отримана нотаріально завірена згода іншого члена сім'ї).

Ще один нюанс – це борги по комунальних платежах, а також за інтернет, телефон, охорону, домофон і т.д. При їх наявності продавець зобов'язаний погасити їх і надати відповідні довідки перед укладенням угоди. Якщо продавець не може цього зробити, то заплатити може і покупець, але тільки в рахунок вартості нерухомості.

Як вибрати потрібне?

Існує кілька загальних правил:

  • Не призначайте багато переглядів на один день (1-3 цілком достатньо),
  • намагайтеся знайомитися з пропонованим варіантами в світлий час доби,
  • не соромтеся задавати питання господареві, вимагати необхідні документи, перевіряти стан сантехніки, дверей, віконних прорізів і т.п.,
  • будьте об'єктивні: не купуйте житло, пожалівши господаря або побачивши на подвір'ї деревце, схоже на те, що росло колись біля будинку ваших батьків, наприклад.

Купуючи нерухомість, потрібно орієнтуватися на такі фактори, як ціна квадратного метра нерухомості для даного місця розташування (вулиці, району), впорядкованість житлового масиву, тип будинку і час його побудови, безпеку місцевості, наявність поруч зупинок громадського транспорту, зелених зон, парковок, а також джерел шуму або неприємного запаху. На ціну житла можуть вплинути також наступні нюанси: стан під'їзду, поверх, планування, ступінь зношеності комунікацій і т.д.

Де оселитися?

Незалежно від того, де ви вирішили купити квартиру в Києві – вторинний ринок житла або ринок первинної нерухомості, важливим фактором, що впливає на привабливість житла і його ціну, є місце розташування будинку. Важливо не тільки те, в якому районі розташована будівля, а й то в якому саме масиві: де він знаходиться на карті міста, чи достатньо він впорядкований, престижний, озеленений, безпечний.

  • Один з найбільш респектабельних районів – Шевченківський. Ця частина міста упорядкована, красива і різноманітна в плані варіантів житла. Більше 2000 багатоповерхових будинків – це реальний шанс як недорого купити квартиру в Києві без посередників на вторинному ринку, так і придбати розкішне житло в елітному ЖК. Дешево купити нерухомість тут можна на Шулявці, на Нивках, на Сирці. Доступне за ціною житло ріелторські агентства і бази нерухомості пропонують на Татарці і в Лук'янівці, а дійсно шикарні варіанти можна знайти в історичному центрі (Старе місто).
  • Не менш престижно купити квартиру в Печерському районі Києва. Липки і центр району – це елітне житло, розвинена інфраструктура і різноманітні пам'ятники, храми, музеї і театри. Більш доступне за ціною житло – це «сталінки» і «хрущовки» Звіринця і Нижнього Печерська, поруч з якими межує елітний ЖК «Новопечерські Липки». Ви також можете купити гостинку в Києві на Печерську.
  • Шукаєте недорогі 2-, 3-кімнатні квартири в Києві? Зверніть увагу на Солом'янський район. Найдешевші варіанти ви знайдете на Монтажнику і в Совках, трохи дорожче – на Відрадному, Залізничному та Первомайському масивах. Більш упорядкованими є Олександрівська слобідка, Чоколівка, Турецьке містечко. У Жулянах великий приватний сектор. Найзручніші для життя масиви – Солом'янка і КПІ. Є тут і приватний сектор Батиєвої гори, а також сучасні ЖК Протасова Яру.
  • Вирішили купити квартиру в Голосіївському районі Києва? Жити в центрі цього району вважається престижним. Впорядковані такі території, як Голосієво, Теремки-1, Теремки-2, Деміївка та віддалене Корчувате. Зовсім дешево купити житло на вторинному ринку можна в Ширмі, Феофанії, Саперній Слобідці, Мишоловці, Багриновою горе, Китаєво.
  • Підбираєте житло в Подільському районі? Вельми недорого придбати житло, наприклад, купити 1-квартиру можна на Біличому Поле, Вітряних Горах, на Нивках і Мостицькому масиві, на Рибальському острові. Трохи дорожче купити однокімнатну в Києві можна в більш упорядкованих місцевостях – на Виноградарі, Куренівці, Пріорці. А тим, хто шукає апартаменти класу «люкс», добротні дореволюційні будинки або бажає купити сталінку, можна порекомендувати Поділ і Воздвиженці.
  • Цінителям комфорту варто купити квартиру в Оболонському районі Києва. Найелітніших масивами є Оазис-Оболонь (вул. Оболонська набережна) і сусідня Оболонь: покупка квартири на Оболоні – це престижно. Менш респектабельні, але вельми комфортні Мінський та Вишгородська масиви, Пріорка. Природні краси будуть радувати тих, хто оселиться в Пущі-Водиці, а найдешевше житло в цьому районі знаходиться на Водогоні.
  • Купити квартиру в Святошинському районі Києва за доступною ціною в комфортному місці можна в Академмістечку, Святошино, на масиві Біличі, в Південній і Микільській Борщагівці. Ще більш дешеву нерухомість можна підібрати на Нивках (Галагани), в Михайлівській Борщагівці, в Катеринівці, Новобіличах.

Ціни на квартири в Києві в середньому нижче на лівому березі.

  • Якщо вам цікава продаж квартир в Києві в Дніпровському районі, то зручно і затишно жити тут можна в Соцгороде, на Березняках і Воскресенці, на Комсомольському, Райдужному і Лівобережному масивах, в Микільській слобідці. Трохи менш впорядковані Стара Дарниця та ДВРЗ. А самий незвичайний тутешній масив – острів-мікрорайон Русанівка.
  • Вам хочеться перебратися в Дарницький район? Тут вас чекають транспортно оснащені і упорядковані Осокорки і Позняки, Нова Дарниця і Харківський масив. А придбати дешеве житло, наприклад, купити недорогу 2-кімнатну квартиру тут без зусиль можна в Бортничах або на ДВРЗ
  • Тим, хто має намір купити квартиру в Деснянському районі, варто звернути увагу на самодостатню Троєщину або зручний Лісовий масив. Найдешевші варіанти можна знайти в Биківні, але цей масив віддалений від інших і не може похвалитися розвиненою інфраструктурою.

В цілому тенденція така: чим ближче до центру, тим дорожче житло. Саме на центральних територіях можна знайти елітні і дорогі квартири в столиці (Новопечерські Липки, Воздвиженка на Подолі, президентський квартал – місцевість Липки). Купити однокімнатну квартиру на вторинному ринку і в доступних за ціною новобудовах можна у віддалених, транспортно неоснащених масивах або поруч з великими трасами, заводськими територіями, промзонами і т.д.

До речі, покупців приваблює житло і в приміських зонах. Фактично зараз купити квартиру під Києвом на Софіївській Борщагівці, Чайці, Вишневому, Ірпені, Вишгороді, Крюковщине, Гостомелі, Бучі, Чубинському, Броварах або Борисполі майже також престижно, як купити квартиру в ЖК Києва (в ціновому сегменті «економ» класу).

Розібратися у всьому різноманітті пропонованих варіантів і вибрати оптимальний вам допоможе база квартир Києва та Київської області сайту BN.ua. У нас ви знайдете тільки найсвіжіші оголошення про продаж нерухомості в Києві і його околицях.

Хочете продати житло? Вам потрібно просто подати безкоштовне оголошення про продаж квартири на сайті нерухомості Києва BN.ua.

Купити квартиру в Києві — Продаж квартир