Вторинний ринок квартир в Києві – покупка і продаж житла

Якщо ви мрієте якомога швидше переїхати в нове житло, вам просто необхідно купити квартиру в Києві на вторинному ринку недорого у господаря або через посередників. Вторинний ринок квартир в Києві представлений житлом в будинках самих різних серій: дореволюційні, «сталінки», «хрущовки», відомче житло, поліпшені серії і ін. Володіючи потрібними знаннями, просто купити вторинну квартиру в Києві або Київській області без проблем. Ця стаття допоможе вам розібратися в особливостях вторинного житла столиці, проаналізувати його переваги і недоліки, дізнатися про запобіжні заходи при покупці такого житла, познайомитися з різними масивами міста.

Чому вторинний ринок?

Продаж квартир в Києві - вторинний ринок або, як його ще нерідко називають, ринок вторинного житла - актуальна. Вторинний ринок все ще дуже популярний у покупців, незважаючи на зростаючий останнім часом попит на новобудови, і цьому є ряд причин:

  • Різноманітність пропозицій: незважаючи на те, що нові будинки і цілі житлові комплекси зводяться в столиці щорічно, старих будинків як і раніше набагато більше. До того ж житлоплощу в новобудовах поповнює вторинний ринок, як тільки господарі вирішують її продати.
  • Широкий спектр цін: ви можете купити дешеві вторинні квартири в Києві в «хрущовках» або «сталінках» без ремонту, а можете придбати розкішні апартаменти в будинках покращених серій або в нових зданих і заселених новобудовах. До речі, якщо ви вирішили купити недорогу квартиру в Києві на вторинному ринку без посередників агентств нерухомості, то у вас є реальна можливість особисто домовитися з продавцем про знижку, а іноді навіть і про покупку в розстрочку.
  • Багато вирішують купити квартиру в Києві недорого на вторинному ринку або купити вторинну квартиру в зданій новобудові через можливість в'їхати в житло і отримати право власності відразу, а не через якийсь час, як це відбувається при покупці первинного житла (особливо - житла в будинку, що будується).
  • Черговий аргумент на користь такого житла - його обжитість: але якщо мова йде про житлоплощі в неновому будинку в занедбаному стані, чітко видно недоліки: погана теплоізоляція зовнішніх стін будівлі, іноді недостатній натиск води в трубах, нерівність стін, перебої з опаленням, підвищена вологість з підвалу і т.д. Такі особливості житла або відвернуть покупця від його придбання, або дозволять отримати знижку. Можна познайомитися з сусідами, і, з одного боку, дізнатися у них, наскільки зручно і спокійно жити в цьому будинку, чи немає якихось насторожують особливостей в поведінці нинішнього власника і т.д., а з іншого - ви зможете оцінити їх соціальний склад, поведінку, манеру спілкування.
  • Все ще не знаєте, що вибрати: купити квартиру в Києві - вторинний ринок або ринок первинки від забудовників? Тоді зверніть увагу на такий нюанс: як правило, продаж вторинних квартир в Києві здійснюється в мікрорайонах з розвиненою інфраструктурою, тоді як зводяться або щойно зведені ЖК на околицях міста іноді позбавлені сусідами інфраструктури і не завжди мають магазини, дитячі садки, аптеки, кафе і супермаркети в складі проекту комплексу.

Щоб прийняти обдумане рішення, потрібно врахувати також мінуси і ризики, пов'язані з можливістю купити квартири на вторинному ринку недорого.

Недоліки

Основним недоліком такого житла є можливі юридичні ризики, тобто існує ймовірність того, що право власності покупця буде обмежено і оскаржене. Що потрібно зробити, щоб уникнути юридичних ризиків, ми розповімо нижче.

Другий недолік - це фізичне старіння житла, погана теплоізоляція стін і зношеність інженерних комунікацій: цей недолік відноситься до старих будинків.

Третя вада - несучасна планування і архітектурні рішення, типовий дизайн будівель. Якщо зіткнувшись з дилемою: купити квартиру в Києві недорого - вторинний ринок житла або новобуд, ви вибрали перший варіант, то досить імовірно вам дістануться варіанти з крихітними кухнями і невеликими коридорами, низькими стелями і незручними санвузлами. Звичайно, ви можете знайти більш сучасний варіант в недавно зданій новобудові, проте чим гірше споживчі якості житла, тим нижче ціни на вторинному ринку квартир в Києві.

Обережно: шахраї!

Квартиру в Києві купити недорого на вторинному ринку нерухомості бажають багато. На жаль, нерідко бажанням придбати житло за максимально вигідною ціною можуть скористатися недобросовісні люди і навіть справжні шахраї.

Важливо знати

Як зрозуміти, з ким ви маєте справу - з порядною продавцем або з нечесним?

Терміновий продаж квартир в Києві на вторинному ринку без ріелторів повинна насторожити. Часто продавці виставляють свою квартиру і відмовляються працювати з ріелторськими фірмами спеціально, щоб обдурити довірливого «прямого покупця», залученого до того ж ще й зниженою ціною. Так можна купити квартиру з великим шлейфом проблем і виявитися жертвою шахраїв.

Ще один прийом: продаж житла за підробленими документами (насамперед, за підробленою довіреністю), тобто угоду здійснює людина, що часто не має ніяких прав представляти інтереси власника даної нерухомості.

Черговий прийом - подвійна (а іноді потрійна і навіть більше!) Продаж, коли продавець намагається (нерідко успішно) продати одну і ту ж житлоплощу кільком покупцям. В такому випадку шахраї створюють кілька дублікатів ключових документів (або підробляють паспорта) і складають необхідне їм кількість пакетів паперів на продаж. Останнім часом, після введення онлайн реєстрів, такі «схеми» продажу на вторинному ринку стали рідкістю, чого не скажеш про ситуацію на ринку оренди, де одночасна здача в оренду одного і того ж житла кільком орендарям, на жаль, дуже популярна у шахраїв і зараз.

Також можна зустрітися з такою моделлю, коли здійснюється продаж нерухомості, право власності на яку можна оскаржити. Наприклад, продаж житла, придбаного в шлюбі, без згоди чоловіка / дружини.

Насторожити повинні такі фактори, як: терміновість покупки, оплата перегляду житла, жорстка вимога оформлення угоди тільки у знайомого (особистого) нотаріуса продавця або вимога великого завдатку (в середньому, завдаток складає 4-7% від суми покупки).

Прийоми

Недобросовісний продавець здатний використовувати найрізноманітніші прийоми:

  • Квапити покупця, наполягаючи на тому, що якщо покупець не погодитися на покупку протягом, скажімо, тижні, то ціна на житлоплощу зросте або житлоплоща буде продана іншому кандидату.
  • Тиснути на жалість: продавець намагається підвищити початкову ціну, мотивуючи це тим, що у нього маленькі діти, старенькі батьки, складне матеріальне становище і т.д.

Що робити?

Це далеко не повний перелік проблем, з якими може зіткнутися потенційний покупець. Як цього уникнути? Можна звернутися до надійного ріелтору або агентству нерухомості, а можна самостійно перевірити всі потрібні нюанси.

  1. Сам продавець зобов'язаний подати такі документи, як: паспорт, ідентифікаційний код (ІПН), правовстановлюючі документи, техпаспорт приміщення. Якщо продавець діє за дорученням, необхідно упевнитися в тому, що вона дійсна. Якщо серед власників значаться неповнолітні, потрібно ознайомитися з їх документами (свідоцтва про народження або паспорта) і дозволом органів опіки та піклування. Дозвіл від цих органів потрібно і в тому випадку, якщо серед власників значиться недієздатний громадянин.
  2. Потрібно також переконатися в наявності у продавця таких документів, як свідоцтво про шлюб і нотаріально завірена згода чоловіка / дружини на продаж нерухомості (якщо продавець присутній при укладенні угоди один) або ж свідоцтво про смерть чоловіка / дружини. Такі документи не потрібні, якщо нерухомість отримана власником у спадок або придбана до шлюбу.
  3. Продавець повинен надати і документ з ЖЕКу (ОСББ), в якому позначені всі зареєстровані особи, а також експертну оцінку житла. Важливо точно знати, що у власника немає боргів по комунальних платежах, за спожитий газ і електроенергію.
  4. Перевіряючи документи, переконайтеся в тому, що у всіх бланках відсутні помилки, вірно вказані дані власників, адреса житла. Переконайтеся в тому, що не було змінено назву вулиці, а ніхто з власників не змінив прізвище (або - що зустрічається рідше - ім'я або по батькові).
  5. Техпаспорт допоможе визначити, чи було зроблено в приміщенні перепланування. Якщо була, необхідно вимагати документи, що засвідчують той факт, що перепланування узаконене.

Нерухомість на сайті BN.ua

Вартість квартир у Києві на вторинному ринку житла залежить від багатьох чинників: розташування будинку (житло на лівому березі, як правило, дешевше, ніж на правому), вік, стан, серія і тип будинку (1 квартира (вторинний ринок) в «хрущовці» буде дешевше, ніж в приміщенні серії АППС), навколишня інфраструктура (якщо на карті масиву немає рейтингових навчальних закладів, сучасних медцентрів, супермаркетів і ресторанів, то житло в ньому буде коштувати дешево).

Розібратися у всьому різноманітті київської нерухомості вам допоможе сайт BN.ua. Наша база нерухомості пропонує всі можливі варіанти: купити квартиру в новому зданому будинку на вторинному ринку Оболоні або придбати житло в «хрущовці» на ДВРЗ, дешево купити вторинну однокімнатну квартиру на Солом'янці або знайти апартаменти від господаря на Воздвиженці.

Ви можете знайти цікаві вам за ціною і розташуванню варіанти, використовувати фільтри «без посередника» або «без комісії». Ми допоможемо купити однокімнатну квартиру в Києві - вторинний ринок нерухомості або нове житло від забудовника, підібрати двушку або троячку, вигідно продати квартиру в Києві на вторинному ринку нерухомості.

Хочете знайти покупця? Подати безкоштовно оголошення про продаж вторинної квартири в Києві або області на сайті нерухомості BN.ua не складе труднощів: Чоколівка або Теремки, Поділ або Оболонь, Троєщина або Харківський – покупець знайдеться на будь-який варіант.

При продажу або купівлі квартири, будинку або іншої нерухомості, користуватися послугами ріелтора завжди простіше і зручніше (якщо ви звернулися в надійну компанію).

Багаторічний партнер нашого сайту - АН «SOFIA PLUS» — агентство, яке працює на ринку нерухомості України більше 25 років - гарантує відповідальний, чесний підхід до кожного клієнта.

На ринку нерухомості України з 1996 року

З 1996 року агентство нерухомості, розташоване на Оболоні в Оболонському районі столиці, надає повний комплекс послуг при оренді, купівлі та продажу квартир, офісних приміщень на первинному і вторинному ринку нерухомості, будинків, дач і земельних ділянок в Києві і Київській області.

Ми впевненно можемо рекомендувати АН «SOFIA PLUS» всім нашим клієнтам!


АДРЕСА: АН «SOFIA PLUS» — Україна, м.Київ, 04205, пр. Оболонський, 10

Сайт: www.sofiaplus.ua,  E-mail: sofiyaplus@gmail.com

Тел.: (067) 932-39-39,  (098) 332-39-39 (ViberTelegram), (066) 292-39-39


 

 

Купити квартиру в Києві, вторинний ринок недорого —Вторинне житло


Типові серії будинків на вторинному ринку житла Києва

Вторинний ринок житла в Києві представлений нерухомістю переважно в старих будинках типових серій.

  • Дореволюційний будинок: в столиці розташовано майже 1500 таких будинків. Вони розташовані переважно в історичній частині міста. Велика їх частина - це кам'яні, дуже красиві, величні будівлі з великими вікнами і високими стелями. Купити двокімнатну квартиру в Києві на вторинному ринку в такій будівлі дуже престижно і дуже дорого. Деякі з них знаходяться в жалюгідному стані: вкрай зношені комунікації, старі стіни, перекриття, підлога, але навіть в цьому випадку середня ціна на однокімнатну, двушку, троячку або більш просторі апартаменти тут вище, ніж в звичайному будинку. В цілому дореволюційні будинки можна поділити на 2 групи: колишні панські будинки (найпросторіші і шикарні) і колишні готелі або прибуткові будинки (коридорна система і часто дуже невеликі за площею кімнати). Багато таких будинків на Подолі, в Печерському районі, в Старому місті (Шевченківський район), тобто такі будинки є на правому березі.
  • «Сталінка»: це малоповерхові будівлі (зазвичай від 3 до 7 поверхів), побудовані в проміжок між 1920-ми і 1950-ми роками. Це міцні, монументальні будівлі з високими стелями (частіше 3.20 м). Їх характеристики: кілька під'їздів, відсутність ліфтів і сміттєпроводів, досить просторі кімнати, холи і коридори. У будинках без ремонту можна знайти 1-, 2-, 3-кімнатні недорогі квартири - вторинне житло.
  • Будинки готельного типу - гостинки: вторинний ринок 1-кімнатних квартир в Києві був би неповним без цієї серії. Це найдешевше житло на ринку вторинної нерухомості столиці. Гостинки дивно різноманітні: 5-поверхові будинки малосімейного типу без балконів, ліфтів і технічного поверху; 9-поверхові цегляні модифікації з одним під'їздом, в житлових приміщеннях суміщений санвузол, невеликий балкон, окрема крихітна кухня; 9-поверхівки - «панельки» серії ММ-640 (дуже схожі на «чешки»), секційне пристрій, балкони, пасажирський ліфт, кілька під'їздів. Є також 9-поверхові цегляні малосімейні «гостинки» з досить просторими санвузлами і подвійними балконами, а ще - 9-поверхові «гостинки», схожі на 96 серію (ОМ або 151-96К): панельне будівля, сміттєпровід, високий технічний поверх, балкони , крихітні, але роздільні санвузли. Будувалися всі ці будинки з середини 1950-х рр. і практично до кінця 1970-х рр. Характеристики таких будинків: коридорна система, маленькі кімнати, мінімум зручностей. Традиційна поверховість - 5, 9, рідко 16 поверхів. Тут можна купити дуже доступні 1-кімнатні вторинні квартири. Особливо багато «готельок» на Борщагівці, на Дарниці, на Троєщині, на Вітряних горах, просто купити гостинку на Мінському масиві і Оболоні (Оболонський район) та Лісовому масиві (Деснянський район), на Теремках, на Деміївці, в Корчуватому (Голосіївський район) .
  • «Хрущовка» 1950-х і рання «брежневка» 1960-1970-х років - найпоширеніший тип столичної нерухомості. Час побудови - з 1950-х рр. по 1978-і рр. Невеликі 1-кімнатні квартири на вторинному ринку купити недорого в цьому типі будинків зовсім нескладно. Зустрічаються 5 поверхові хрущовки і 9-поверхові «брежневки». Їх основні характеристики: невеликий метраж, невисокі стелі, крихітні кухні, часто поєднані кімнати і суміщений санвузол, відсутність сміттєпроводу і ліфта (в 5-поверхових варіантах). Це не дуже зручне житло, однак якщо вам цікава дійсно недорога однокімнатна квартира - вторинне житло, зверніть увагу на хрущовку. 5-поверхових «хрущовок» багато в Солом'янському та Голосіївському районах, а також в таких масивах, як Вітряні Гори, Відрадний, Соцмісто, Нивки, Куренівка, Борщагівка, Воскресенка, Дарниця, Сирець, КПІ. 9-поверхові ранні «брежневки» заповнили Дніпровський район, зустрічаються вони в Відрадному і на Воскресенському масиві.
  • Чеський проект (I-480-15ВК, 1КГ-480-12у) - довгі 9-поверхові будівлі, добре впізнавані завдяки численним балконам- «трамваям»: вони розташовані по всьому фасаду або поспіль, або в шаховому порядку. Досить високі стелі (частіше 2,65 м., Шатрові перекриття), невеликі кухні, в житло зазвичай присутній еркер. Вас цікавить вторинний ринок квартир в Києві - однокімнатна, двокімнатна або трикімнатна? У «чешках» можна знайти навіть 4-кімнатні планування. Такі будинки можна зустріти на Русанівці, на Оболоні (крім Оболонській набережній, звичайно), КПІ, на Райдужному масиві, на Березняках. Дуже багато «чешок» в Голосіївському районі.
  • 86 серія - це, як правило, 5 або 9-поверхові будівлі з невисокими стелями (2,5 м.), З декількома під'їздами. Початок будівництва - 1980-ті рр. Це більш упорядкована версія «хрущовки»: роздільний санвузол, досить хороша тепло- і шумоізоляція, нерідко - простора лоджія.
  • 87 серія представлена ​​в основному 9-поверхівками (рідко зустрічаються 5- і 14-поверхові варіанти). Ця модифікація «хрущовки» має сміттєпровід, ліфт, роздільний санвузол і балкон.
  • 96 серія - облицювання кахлем будівлі в 9, 10 поверхів з просторим техповерх, ліфтом, сміттєпроводом. У будинках цієї серії можна купити недорогу однокімнатну квартиру загальною площею до 40 кв.м. і двокімнатну 50 кв.м. Усередині досить високі стелі (2,65 м.), На кухнях - газові плити. Це дуже поширена серія, яка користується високим попитом серед покупців: такі будинки можна зустріти в Святошино, на Виноградарі, в Біличах, на Оболоні, в Харківському масиві і т.д.
  • 134 серія представлена ​​панельними будинками в 9, 10, 12 поверхів. Особливість серії - наявність невеликого холу в 3-кімнатних квартирах. Довгі 9-поверхівки цієї серії можна зустріти в кожному спальному масиві, а ось 12-поверхові башти зустрічаються на Оболоні і в Мостицькому і Харківському масивах. Є такі будинки на Троєщині, в Святошино і в інших масивах.
  • Серія 464 - це панельні 9-поверхівки з численними балконами. У будинку низький техповерх, кілька під'їздів, суміжні кімнати з невисокими стелями і маленькими кухнями. На поверсі, як правило, 6 квартирних дверей. Якщо вам цікава ця серія, ви можете купити квартиру без посередників на вторинному ринку Виноградаря. Також загляньте в Голосієво, на Лісовий масив, на Русанівку, Оболонь, Райдужний масив, Борщагівку і т.д.
  • БПС серія дуже поширена в столиці і користується попитом. Це керамзитобетонні 16-поверхові будинки з 1, 2 або 3 під'їздами, висота стель 2,50-2.55 м. Незважаючи на невеликий житловий метраж одиничок і двокімнатних (16,5 м.кв. та 26,5 м.кв.), в будинках цієї серії кухні 8 м.кв. На поверсі 8 дверей на сходовому майданчику, два ліфта (пасажирський і вантажний), нерідко в під'їзді є другий вихід. Будинки серії БПС можна зустріти в Оболонському районі, Голосіївському, Святошинському, Деснянському. Зокрема купити нерухомість на вторинному ринку Борщагівки можна в будинку цієї серії, а в Оболонському районі ви можете купити квартиру в Києві на вторинному ринку Оболоні або Мінського масиву.
  • Серія Т (модифікація Т-4, Т-22, Т-7, Т-6, Т-2, Т-1) також багатоповерхова (від 10 до 22 поверхів). Час побудови 1980-1990-і рр. До 7 житлових приміщень на поверсі, два ліфта в під'їзді, кількість під'їздів - від 1 до 4. На кожні апартаменти доводиться 2-3 лоджії, електроплити, на підлозі - паркетна дошка. Знайти такі будівлі можна на Теремках, в масивах Біличі, Харківський, Троєщина. Продаж квартир на вторинному ринку житла Оболонського району в будинках цієї серії здійснюється на Оболоні і в Вишгородському масиві.
  • Серія КТ має на увазі 16 поверхів (зрідка зустрічаються варіанти в 12 або 18). Утеплення панель, облицювання темним щебенем ( «під шубою»), 4 житлоплощі на поверсі, в кожній по 2 лоджії, високі стелі, електроплити, лінолеум, простора кухня, великий хол. Знайти такі будинки можна на Позняках, Теремках, на Троєщині, Виноградарі і т.д.
  • Серія АППС - це облицювання кахлем (часто яскравим), нерідко багатоступінчасті будинку в 11, 13, 15 або 16 поверхів. Досить велика кухня, в апартаментах є хол, балкон, трехугольная лоджія в 3, 4-кімнатних плланіровках, високі стелі (2,75 м.), Значний метраж житлової площі. Знайти такі будинки можна на Оболоні, Новій Дарниці, на Осокорках, Позняках, Академмістечку, Біличах і Новобіличах, на Харківському і т.д.
  • Серія ЄС зустрічається в спальних районах, такі проекти є в Подільському районі, в Святошинському, Солом'янському, Дарницькому і т.д. Зручні, просторі кімнати в стелями в 2,75 м., Великими холами, зі входом на балкон з кухні. У будівлях 10 або 18 поверхів, 2-, 3- і 4-кімнатні апартаменти, кілька під'їздів, сміттєпровід, два ліфта. В такому проекті, незважаючи на просторе планування, можна досить дешево купити житло в Києві на вторинному ринку Дарниці або Харківського масиву, Позняків або Осокорків і т.д.
  • Серія КП - цегляні многопод'ездних 10-поверхівки, облицьовані кахлем. 4 квартири на поверсі, ліфт і сміттєпровід є в наявності. Такі апартаменти можна придбати в Харківському, в Академмістечку і т.д. У такому будинку також можна недорого купити квартиру на вторинному ринку Троєщини.
  • Совминовский будинок: такі проекти будують з початку 1980-х рр. Це будівлі висотою в 14, 16, 18 поверхів (рідше 9-13). Зазвичай в такому будинку 1-4 під'їзду, від 4 до 8 квартир на сходовій клітці, покращене планування житла, великі метражі, просторі холи і коридори. Зручне житло, спочатку призначений для «радянської еліти». Точково будинку «радмін» представлені майже у всіх масивах, але значна їх частина сконцентрована на Оболоні, Печерську і на Русанівці.

Це далеко не повний список варіантів для тих, кого цікавить вторинний ринок квартир в Києві без посередників від господарів. Тут наведені найпоширеніші варіанти. Існують також нові будинки серії «спецпроект»: На одному поверсі від 1 до 6 квартир. Кімнати як правило роздільні, стелі 3 метри і вище, рідше до 3м, нетипові планування, індивідуальний дизайн будинку та вхідної групи, найрізноманітніші матеріали. Найбільш затребувані нові будинки з сучасним плануванням (окремо стоячі спецпроекти, клубні будинки і великі ЖК, побудовані в 2000-2010-х рр.), В них можна придбати вторинне житло в зданих новобудовах.

Більше