Особливості покупки квартир в Києві без посередників

Якщо ви плануєте заощадити, купуючи житло, вам обов'язково захочеться купити квартиру без посередників недорого. Деякі вважають, що пошук нерухомості без посередників – марна справа, адже ріелтори давно «в справі», а значить, мають досвід і цілком можуть відстежувати і перехоплювати будь-які угоди в цій сфері, а якщо все одно не уникнути зустрічі з ними і агентствами нерухомості, то варто лі від самого початку відмовлятися від їхніх послуг. Інші потенційні покупці впевнені, що ріелтори – шахраї, які мріють нажитися на довірливих клієнтах, і тому зв'язуватися з ними не можна ні в якому разі. Яка ж ситуація на ринку нерухомості насправді?

Шукаємо своїми силами

Якщо ви визначилися купити 1 квартиру без посередників або купити 2-кімнатну квартиру у господаря, то вам потрібно подумати над тим, як саме знайти омріяне житло. Квартиру купити без посередників в Києві або Київській області хочуть дуже багато киян: в будь-який спеціалізованої газеті, на кожному відповідному сайті або форумі знайдуться оголошення від тих, хто прагне реалізувати або придбати житло без третіх осіб. Здебільшого ці оголошення охоплюють вторинний ринок, однак ви можете купити недорого без посередників квартиру в новобудові через відділ продажу компанії-забудовника.

Крім газет і сайтів є ще пара способів дешево купити житло в Києві без посередників від господаря: перший спосіб – через знайомих, в тому числі через соціальні мережі. Можливо, прямо зараз друзі ваших друзів або родичі знайомих шукають того, хто хоче купити квартиру в Києві без посередників недорого.

Але раптом ні родичі, ні друзі, ні їхні знайомі не планує продавати житло? Є більш ефективний і надійний спосіб – це розклеювання оголошень. Важливий нюанс: потрібно клеїти (і вивчати) оголошення в тому мікрорайоні, де ви хочете оселитися. Може бути, ви вже знайшли будинок, в якому мрієте купити квартиру на вторинному ринку без посередників, – тоді сміливо обробляйте вибрану будівлю. Цей спосіб хороший тим, що ви зможете вживу оцінити місце розташування дому, околишню інфраструктуру, а також є шанс познайомитися з сусідами або з «інформаторами» у дворі: бабусями, молодими мамами. Місцеві жителі можуть відверто розповісти вам про всі плюси і мінуси обраного будинку: чутність, робота керуючих компаній, стан ліфтів, тепло чи в квартирах взимку, чи немає серед мешканців під'їзду хуліганів, алкоголіків та ін.

Важливо знати

Нерідко приватні ріелтори успішно обманюють покупців і продавців, зв'язуючись з ними і прикидаючись зацікавленою стороною, а не посередником. Такі ріелтори прагнуть знизити ціну продавця і звести його з покупцем тільки тоді, коли він буде готовий укласти угоду, помилково вважаючи, що ніяких інших варіантів немає. При цьому покупця вони позбавляють можливості переглянути всі варіанти, заманивши його дуже низькою ціною. Якщо ви вирішили купити квартиру від собственника – власника, без допомоги ріелтора агентства нерухомості, будьте готові відбиватися від нав'язливих недобросовісних посередників.

Вивчаючи оголошення про продаж житла без ріелторів, зверніть увагу на кілька нюансів. Перше: якщо на сайті або в газеті ви бачите декілька пропозицій однієї і тієї ж житлоплощі (одну адресу і навіть одні фотографії, але різні телефони і тексти, що трохи відрізняються), то, швидше за все, ця квартира продається агентствами.

Друге: вибравши оголошення, що вас цікавить, подивіться, чи немає інших пропозицій від того ж продавця в цій же газеті / на цьому ж сайті. Малоймовірно, що реальний господар продає п'ять-шість варіантів житлоплощі – досить імовірно, що це пропонує ріелтор.

Третє: вирішивши купити квартиру недорого без посередників у власника, будьте об'єктивні: навряд чи продавець запропонує вам хорошу житлоплощу за ціною помітно нижче ринкової. Якщо в оголошенні вказана ціна нижче загальноприйнятої на 10, 15 і більше відсотків, велика ймовірність того, що це посередник намагається привернути увагу потенційного покупця привабливою ціною.

Щоб дійсно вигідно купити квартиру у власника без допомоги ріелторського агентства, необхідно уважно вивчити ринок столичної нерухомості, потрібно розбиратися в юридичних тонкощах придбання житла, орієнтуватися в цінах на квартири в Києві, а також бути уважним, допитливим, терплячим і відповідальним. Крім того, знайомство з варіантами, які вам запропонують у процесі пошуку як ріелтори, так і реальні власники, зажадає значних витрат часу і сил. Нерідко в телефонній розмові продавець не здатний чітко пояснити, підходить пропоноване житло під ваші запити чи ні. Тому вам доведеться відвідувати безліч будинків, в тому числі і ті, що категорично не підходять вам за метражем, розташуванням, станом та іншими параметрами.

Якщо ці завдання здаються вам надто складними, вам потрібно звернутися за допомогою до професіоналів.

Спеціаліст поспішає на допомогу

Основним недоліком роботи з ріелторами та агентствами вважаються додаткові витрати на оплату їх послуг. Комісійні, як правило, становлять від 3 до 5%. Можна домовитися про фіксовані комісійні і прописати в договорі їх суму. Інший варіант – комісійні залежать від того, скільки витратить в кінцевому підсумку покупець (чим менше витрати покупця на придбання житла, тим вище сума оплати послуг ріелтора), що теж повинно бути зазначено в договорі.

Між іншим, цілком реально купити квартиру без комісії недорого за допомогою ріелтора. Як це можливо? Купити без комісії нерухомість можна через рієлтора, який заклав за домовленістю з продавцем свої комісійні у вартість квартири. Є й такий варіант: ріелтор представляє інтереси продавця на підставі ексклюзивного договору на продаж квартири, а також пропонує нерухомість за усною домовленістю з власником. В обох випадках оплата винагороди ріелтора лягає на бік продавця або забудовника (якщо ріелтор представляє будівельну компанію або співпрацює з відділом продажу забудовника).

Квартири купити без посередників недорого вигідно, але досить проблематично. Тому варто задуматися про переваги роботи з ріелтором або агентством – ріелторської компанією.

 1. Спеціаліст володіє досить великою базою нерухомості, що дозволяє йому швидко підібрати потрібне житло.
 2. Хороший ріелтор економить ваш час, відвідуючи пропоновані варіанти, і в підсумку ви знайомитеся тільки з дійсно придатними вам квартирами, вибираючи ідеальну.
 3. Професійний посередник займається не тільки процесом підбору житла, а й перевіркою документів продавця, виявляє юридичну чистоту нерухомості, оформляє папери в процесі укладання угоди. До речі, якщо ви наймаєте ріелтора тільки для підбору квартири (без супроводу угоди), розмір його комісійних складе приблизно 1-3%.
 4. Досвідчений ріелтор добре орієнтується на ринку київської нерухомості та може дати ділову пораду при виборі місця проживання, порекомендувати конкретний житловий масив, певні серії будинків (КТ, Т4, 96 серія, 86, чеський проект, АППС, 134, 136 серія та ін.). Крім того, фахівець може дати вам рекомендації по тому, як спілкуватися з продавцями (або взагалі звести нанівець такого роду контакти, якщо вас це бентежить). Будучи за службовим обов'язком ще й психологом, ріелтор здатний відстежити насторожуючі особливості поведінки продавця і вберегти вас від можливих неприємностей в процесі угоди або після її ув'язнення.
 5. Надійний посередник вбереже вас від ризику зіткнутися з шахраями.

До речі, щоб не напоротися на шахраїв в особі ріелторів, майте на увазі, що потрібно працювати тільки з надійними, перевіреними агентствами або приватними фахівцями. Враховуйте такі фактори, як відгуки про роботу компанії, термін служби контори на ринку нерухомості, наявність власного – не орендованого офісу, оцініть вартість послуг, що надаються, їх кількість, зобов'язання, які бере на себе організація.

Як застрахуватися від шахраїв

Якщо ви все ж однозначно вирішили самостійно освоїти тонкощі придбання житла, вам потрібно взяти на озброєння кілька простих правил.

Ціна запитання

Тим, хто хоче дешево купити житло без посередників в Києві, потрібно звернути увагу на те, з чого складається вартість житлоплощі.

 • Район: набагато простіше купити недорогу квартиру в Києві без посередників на лівому березі, ніж на правому. Столичні райони і на тому, і на іншому березі відрізняються за ступенем престижності, комфорту, безпеки, озелененності і т.д.
 • Масив: вибравши район міста, потрібно оцінити достоїнства і недоліки житлових масивів. Адже багато районів досить нерівномірно розвинені і впорядковані. На карті практично будь-якого району є свій центр і периферія: наприклад, на Вітряних Горах Подільського району купити 2-кімнатну квартиру недорого без посередників від господаря простіше, ніж на Подолі.
 • Інфраструктура: дешево купити квартиру – вторинне житло без посередників і ріелторів не важко далеко від ліній метрополітену, зупинок громадського транспорту, ТРЦ, супермаркетів, лікарень, кафе і банків. Однак жити в невпорядкованій місцевості досить незручно, тому більш затребуваним є житло в тих масивах, де є об'єкти соціальної, торгової, розважальної інфраструктури, куди нескладно дістатися з центру.
 • Оточення будинку: крім магазинів, шкіл, поліклінік і ресторанів потенційних покупців цікавить наявність поруч зелених зон, затишних скверів, зручних парковок, а також відсутність будівництв, звалищ, промзон, спеціальних диспансерів і т.п.
 • Будинок і прибудинкова територія: важливі вік будинку, чистота під'їзду і двору, працездатність ліфтів, наявність консьєржа, стан інженерних комунікацій, вид з вікна, соціальний склад і особливості поведінки сусідів і т.д.
 • Квартира: потрібно оцінити роботу опалювальних систем, каналізації, стан сантехніки і проводки, якість оздоблення підлоги, стелі, стін. Покупцеві потрібно звернути увагу на дверні та віконні прорізи, особливості планування житла, загальний метраж, функціональність балконів, зон зберігання, гардеробних. Недорого купити вторинне житло без посередників в Києві найпростіше в старому будинку, який потребує ремонту, однак пам'ятайте, що сам ремонт може завдати серйозної шкоди вашому гаманцю. Купити однокімнатну без посередників в Києві дешевше, ніж 2- або 3-кімнатну. При цьому в нових будинках без труда можна знайти досить просторі варіанти студій або лофтов.

До речі, якщо для вас ціна – це основний фактор при виборі житла, але ви хочете мати власний куточок, розташований у відокремленому містечку, то ви можете купити будинок в Києві без посередників у господаря. Цей варіант може обійтися вам дешевше, особливо якщо ви готові придбати будинок, що підлягає ремонту або будову в приватному секторі на околиці міста. Ще дешевше можна купити будинок під Києвом недорого без посередників від власника.

Що стосується квартир, то найбільш затребувані в столиці недорогі 2-комнтані квартири, що не дивно, адже купити двокімнатну квартиру без посередників у власника можуть як сім'ї з дітьми, так і несімейні люди або молоді пари. Таке житло досить просторо і при цьому не надто дорого. Трохи менше в столиці бажаючих купити 1-кімнатну квартиру без посередників. Таке житло трохи дешевше, а значить ті, хто хоче заощадити, будуть вимушено вибирати саме варіант покупки однокімнатної квартири без посередників.

Юридичні тонкощі

Якщо ваша мета – купити житло недорого без посередників від господаря, то вам необхідно самостійно розібратися з такими нюансами, як перевірка документів і юридичної чистоти квартири.

 • Навіть якщо ви плануєте придбати житло терміново, не нехтуйте перевіркою документів власника: паспорт; якщо серед власників значаться діти, то їх свідоцтва про народження та дозвіл на продаж від органів опіки та піклування; свідоцтво про реєстрацію шлюбу, а також нотаріально завірена згода чоловіка / дружини продавця, якщо житло придбане в шлюбі. Також важливо вивчити правовстановлюючі документи продавця і папери з БТІ, технічний паспорт житла, довідку про відсутність заборгованості по комунальних платежах.
 • Перевірка юридичної чистоти квартири передбачає уточнення, чи не прописані в ній тимчасово виписані громадяни: що знаходяться на службі в армії або на лікування в психоневрологічному диспансері; особи, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі, перебувають у спеціалізованих закладах неповнолітні або люди похилого віку; чи немає обтяження на квартиру (тобто житлоплоща не здана в оренду, не знаходиться в заставі або під арештом і т.д.)
 • Якщо житло продається за дорученням, обов'язково переконайтеся в тому, що довіреність не була відкликана. Це можна зробити у нотаріуса, який завірив даний документ.
 • Потрібно також уточнити, чи було перепланування в квартирі і узаконено воно.

Новобудови і вторинне житло на BN.ua

Якщо ви шукаєте найсвіжіші оголошення про продаж квартир в Києві без посередників, вам допоможе база сайту BN.ua. З нами ви легко зможете купити квартиру однокімнатну в Києві без посередника, придбати 2-, 3-кімнатні апартаменти, підшукати найдешевшу гостинку або кімнату в гуртожитку.

Хочете знайти серед оголошень про продаж квартир без посередників в базі нерухомості Києва і області BN.ua ті, що зведуть вас безпосередньо з господарем? Встановіть галочку «без посередників» в пошуковому фільтрі.

Мрієте купити квартиру в Києві без комісії? Вам потрібно зазначити параметр «без комісії».

А щоб терміново і вигідно продати житло, можна безкоштовно подати приватне оголошення про продаж своєї квартири на сайті нерухомості Києва і Київської області BN.ua.

Купити квартиру Київі без посередників, господар,