Продаж кімнат в Києві

Тим, хто прагне придбати власне житло в столиці і витратити при цьому мінімальну суму, можна купити дешево крихітну гостинку або купити кімнату в Києві недорого. Купівля та продаж кімнат в Києві на вторинному ринку житла актуальна, адже низька ціна такого роду нерухомості дозволяє купувати її як для проживання, так і для подальшої здачі в оренду. Не менш популярні такі мотиви придбання подібної власності, як збереження коштів (вкладення в недорогу нерухомість) або бажання зареєструватися для отримання певного статусу місцевого жителя (тобто власник фактично не живе, а тільки зареєстрований - прописаний в придбаному житлі).

В тісноті та не в образі

Кому варто дешево купити кімнату в Києві без посередників від господаря? Звичайно, тим, хто шукає максимально доступне за ціною житло. Такий варіант може бути цікавий студентам і людям, які прибули в столицю на заробітки. Нерідко кілька кімнат в одній комуналці купують представники національних діаспор, хто хоче жити поруч один з одним. Крім того, часто купити кімнату в гуртожитку в Києві недорого хочуть розлучається подружжя, а також батьки, що роз'їжджаються з дітьми або, навпаки, діти, які вилітають із родове гніздо. Хорошим варіантом придбання такого роду житлоплощі стане і для того, хто прибув в столицю здалеку і має намір закріпитися в головному місті країни, проте поки не має коштів для покупки квартири.

Основною перевагою цього типу нерухомості є доступна ціна. Однак якщо проаналізувати оголошення про продаж кімнат і малосімейок в Києві, стає зрозуміло, що ціни можуть сильно варіюватися. Що впливає на вартість такого житла, крім площі приміщення?

  1. Кількість і, так би мовити, якість сусідів. Звичайно, житлоплощу з одним сусідом в типовій багатоповерхівці буде коштувати дорожче кімнати в багатокімнатної комуналці в дореволюційному будинку, де вас чекає співіснування з десятьма людьми. До того, як купити кімнату в комуналці в Києві, неодмінно познайомтеся з сусідами: якщо серед них є ті, що п'ють, скандалісти, незлагідні або підозрілі люди, громадяни, які страждають від психічних захворювань, то дійсно потрібно пошукати житло в іншому місці. Сусіди - це важливий фактор, що впливає на вартість житла і на те, наскільки комфортно і спокійно буде протікати ваше життя в цьому місці. Важливо оцінити поведінкові особливості майбутніх сусідів, склад їх сімей, звички і прийнятий в цьому співтоваристві тон спілкування один з одним.
  2. Також ціна житла залежить від місцезнаходження будинку. Недорогі кімнати купити в гуртожитку Києва простіше на околицях міста, в центрі ж навіть порівняно непривабливе житло буде коштувати помітно дорожче. Підвищити ціну житла може сусідство з лісом, річкою або озером. В цілому, більш затребуваним буде житло в безпечному, облаштованому і затишному районі, в тихому місці.
  3. Ще один фактор - інфраструктура. Очевидно, що дешевше буде коштувати житло в невпорядкованій місцевості, проте жити зручніше там, де є торгові, медичні, розважальні заклади. Також важливо врахувати те, наскільки далеко від будинку знаходяться зупинки громадського транспорту і станції метро. У майбутньому, якщо ви вирішите здати кімнату в оренду, рівень інфраструктури як і престижність місця розташування істотно позначаться на ціні оренди (довідник вулиць для пошуку кімнат в оренду).
  4. Стан і вік будинку також відображаються на вартості житла. Справа в тому, що кімнати можна придбати як в класичній комуналці, так і в новому будинку, в звичайній квартирі. Буває, що власник квартири хоче отримати разом велику суму і вибирає не здавати кімнати в оренду, а продати їх. До речі, останнім часом деякі забудовники зводять будинки з квартирами зовсім невеликий 11 - 30 кв.м. площі, що може бути хорошою альтернативою покупці маленької гостинки або кімнати: ви зможете купити 1 кімнатну квартиру в Києві недорого в новому будинку, без сусідів, в хорошому районі. Наприклад, практично в центрі міста можна купити невеликий лофт в Києві від забудовника «Loft House Podol» (Лофт Хаус Поділ) на вул. Межигірська, 78 (планування малої площі по 10,6-33 кв.м. - новий формат доступного житла).
  5. Під'їзд і сама квартира, частина якої ви купуєте. Оцініть чистоту під'їзду. Важливо врахувати стан житлової площі, а також функціональність місць загального користування: санвузли, кухні. Зазвичай достатньо складно вмовити сусідів на проведення ремонту спільними силами і засобами, так що якщо крани протікають, а лампочки блимають, вам або доведеться ремонтувати проводку, сантехніку і т.д. своїми силами, або жити в досить некомфортних умовах. Зверніть увагу на стан віконних прорізів, дверей, підлоги, стелі. Розпитайте сусідів про те, наскільки тепло буває в будинку восени і взимку, чи немає тут тарганів, гризунів.

Якщо ви плануєте купити кімнату в комуналці недорого виключно для прописки або як місце тимчасового проживання, то ці чинники не дуже значущі. Якщо ж ви маєте намір жити на придбаній житлоплощі, здавати її в оренду або подарувати дитині-студенту / літньому батькові, то поставтеся до вибору житла максимально відповідально.

Тонкощі придбання

Важливо знати

  • Якщо ви приходите оглядати житло не в перший раз, а сусідів ніколи немає вдома (але при цьому вони не знаходяться у від'їзді), то вам варто насторожитися. Ймовірно, продавець намагається приховати проблемних сусідів.
  • Потрібно чітко розуміти, що саме ви купуєте: кімнату в квартирі (власнику належить конкретна кімната, в документах вказано її номер) або частку певного метражу (власнику належить, наприклад, 1/3 частина квартири).
  • Купуючи житлову нерухомість будь-якого типу, переконайтеся, що немає обтяження на житло (тобто вона не знаходиться під арештом, в заставі, не є об'єктом ренти і т.д.). Також важливо упевнитися, що в приміщенні немає тимчасово виписаних мешканців (наприклад, служать в армії, що сидять в тюрмі, що знаходяться на лікуванні і т.д.).
  • Іноді власник або ріелтор пропонують укласти договір дарування, а не купівлі-продажу (як правило, тоді, коли сусіди перешкоджають здійсненню продажу), цей варіант придбання права власності досить легко може бути оскаржений в суді, а значить, не варто погоджуватися на подібний маневр.

Робота з документами

Існує таке поняття, як «першочергове право покупки». Цим правом володіють власники сусідніх приміщень або місцева влада (використання під маневрений фонд і т.д.), якщо якась кімната не приватизована. Для того щоб купити кімнату в Києві недорого від господаря, потрібно заручитися відмовою сусідів або уповноважених органів влади від права першочергової операції. Ця відмова власнику кімнати право здійснити продаж кімнати в гуртожитку в Києві третім особам. Така відмова має бути укладений у письмовій формі і обов'язково завірений у нотаріуса.

Якщо сусіди не бажають йти назустріч власнику, то продавець зобов'язаний письмово повідомити їх про намір продати свою житлоплощу. Сусідам розсилаються рекомендовані листи з повідомленням про вручення, в них повідомляється ціна продажу. Якщо протягом місяця відповіді немає, то продавець має право реалізувати свою власність (за ціною, яка повинна бути не нижчою, ніж зазначена в листах-повідомленнях). Бажано попередньо узгодити вартість квартири з експертом-оцінювачем, щоб пропонована сусідам ціна не виявилася нижче ціни, в подальшому, зазначеної в бланку експертної оцінки нерухомості для оподаткування, необхідному для її відчуження.

Крім офіційно оформленого відмови від першочергового права покупки продавець повинен надати паспорт, правовстановлюючі документи (свідоцтво про право власності, папери, що засвідчують підстави набуття права власності: договір купівлі-продажу, спадкування, дарування, заповіту тощо), довідку з БТІ ( оцінка вартості квартири із зазначенням часткою всіх власників), довідку з ЖЕКу (завіряє відсутність боргів по комунальних платежах), виписку з будинкової книги, виписки з реєстрів.

Якщо серед власників сусідніх кімнат (або купується житлоплощі) є неповнолітні, то необхідно отримати згоду органів опіки. Якщо кімната придбана продавцем в шлюбі, потрібно нотаріально завірена згода чоловіка (дружини) на продаж.

Історична довідка

До революції 1917 р окремі кімнати здавалися в оренду. Квартири, де жили кілька сімей, з'явилися ще на початку XVIII ст. Однак масове поширення така форма заселення житлоплощі отримала після приходу до влади більшовиків. Багатьох городян позбавляли їх квартир, а в кожній великій квартирі размешали кілька мешканців (спочатку житлоплощею наділялися військові, активні комуністи, співробітники ЧК). Масштабна індустріалізація призвела до того, що в ході «ущільнення» вводилася норма квадратних метрів на людину, якщо житлової площі було багато, то в квартиру заселялися нові мешканці. Таким чином, формувалися комунальні квартири, де селили численних робочих з сім'ями.

В епоху «відлиги» був узятий курс на нову житлову політику: масове зведення будинків з окремими квартирами ( «хрущовки»). Але аж ніяк не всі комуналки були розселені в цей період.

Активне розселення комуналок пов'язано з приватизацією початку 1990-х рр. Однак до сих пір існують гуртожитку, комунальні квартири, «гостинки», проживання в яких вважається досить некомфортним, але житлоплощу в будинках такого типу дуже дешева.

Доступне дешеве житло

Якщо ви обмежені в засобах або плануєте придбати недороге житло, щоб вигадати деяку суму для якихось інших цілей (бізнес, лікування, придбання іншої нерухомості і т.д.), вам необхідно знати, де і як можна купити недороге житло в Києві.

Якщо ви прийняли рішення купити кімнату в Києві у господаря, то ви можете придбати житло в комунальній квартирі або в звичайній. У звичайній квартирі придбати окрему кімнату можна, якщо власник квартири з якихось причин розпродає свою власність по частинах або якщо у квартири є кілька власників (колишнє подружжя або спадкоємці) і хтось із них хоче продати свою кімнату (або частку).

Також вигідно за ціною можна купити малосімейку в Києві. Недороге житло в гуртожиток сімейного типу: з окремим індивідуальним входом в приміщення - кімнату, але зазвичай із загальною кухнею і часто мають спільний санвузол, серія будинку 1-318-35 / 66 та ін.). Малосімейки називають як малогабаритну квартиру - гостинку, так і кімнату в гуртожитку малосімейного типу.

Ще один варіант - купити гостинку в Києві недорого. Якщо ви шукаєте, як купити недорогу квартиру в Києві, вам можна порадити також «хрущовку» або трохи дорожче «чешку» (чеський проект).

Де оселитися?

Продаж квартир в Києві на вторинному ринку здійснюється у всіх районах і масивах столиці. Квартири - малосімейки купити в гуртожитку квартирного типу можна, наприклад, на вул. Дніпроводська, 3, (Оболонський район, місцевість Водогін) вул. Гетьмана, 38 (Солом'янський район) або вул. Березняківська, 16Б (масив Березняки, Дніпровський район). Усюди можна знайти «хрущовки» і майже скрізь - «гостинки». Чимало в столиці гуртожитків, де без зусиль можна купити кімнату в Києві - вторинний ринок.

Правий берег:

  • У Голосіївському районі можна купити кімнату без посередників в Києві на Деміївці, в Голосієво, в Корчуватому, на Саперній слобідці, на Теремках.
  • Якщо вам цікавий Оболонський район, то ви можете придбати площа в типовій багатоповерхівці або купити кімнату в гуртожитку Києва - Оболонь, Мінський масив або Куренівка.
  • Респектабельний Печерський район пропонує «гостинки» Нижнього Печерська і «хрущовки» Звіринця, порівняно недороге житло Печерська ( «гостінікі», «сталінки», «хрущовки», дореволюційні будинки).
  • Вам хочеться придбати столичну нерухомість в Подільському районі? «Хрущовки» та «гостинки» можна знайти на всій території району: на гарному Подолі, на зеленому Біличі поле, на екологічно чистих Вітряних горах, на упорядкованій Куренівці, на мальовничому Виноградарі, на затишних Нивках, транспортно забезпеченому Мостицькому масиві, на недорогих Нивках, на тихій Пріорці, на промисловому Рибальському острові (тут, до речі, легко можна купити гуртожиток в Києві).
  • Приємно жити в затишному і зеленому Святошинському районі. Кілька недорогих за ціною будинків є на Академмістечку, можна дешево купити кімнату в гуртожитку в Києві на Галаганів або на масиві Святошино, «гостинки» є на Біличах, безліч бюджетних варіантів пропонують на Борщагівці. Не важко буде знайти «гостинку», «хрущовку» або кімнату в масиві Новобіличі.
  • Солом'янський район - це «хрущовський рай» Первомайського та Відрадного масивів, гуртожитки КПІ, Чоколовки, Солом'янки, Залізничного масиву і т.д.
  • Шевченского район - красивий і престижний - це не тільки елітна нерухомість. Тут можна знайти варіанти комуналок в старих купецьких будинках в самому центрі міста, купити дешеву однокімнатну квартиру в Києві на Сирці, на Татарці, на Нивках. Купити хрущовку в Києві можна на Шулявці або на Лук'янівці.

Лівий берег (ще дешевше):

  • Якщо ви плануєте оселитися в Дарницькому районі, то тут просто купити квартиру в Києві недорого без посередників на вторинному ринку. Ви можете знайти гуртожитку в Харківському масиві, «хрущовки» в Бортничах, варіанти в типових новобудовах вторинки на Позняках і на Осокорках, «сталінки» є на Новій Дарниці. Купити житло в Києві можна на Червоному Хуторі.
  • Деснянський район - це численні «хрущовки» Лісового масиву і різноманітні варіанти в багатоповерхівках Троєщини. Житло в цьому районі дуже доступно за ціною: ще дешевше можна купити кімнату в київській області за містом.
  • Дніпровський район радує тих, хто хоче купити недорогу гостинку в Києві на вторинному ринку, адже в цій частині міста нескладно знайти дешеві квартири в Києві. На карті району є недороге житло Дарниці і ДВРЗ, «хрущовки» Райдужного масиву і Соцгорода. Доступна за ціною київська нерухомість продається на Березняках, на Воскресенці або на Старій Дарниці.

Уточнити ціни на кімнати в Києві, підібрати відповідний за вартістю і розташуванню варіант вам допоможе база квартир і кімнат Києва BN.ua. Наша база нерухомості містить тільки найактуальніші пропозиції – зручно, вигідно, ефективно.

Хочете продати житло? Вам потрібно подати безкоштовне оголошення про продаж кімнати на сайті нерухомості Києва – BN.ua.

Купити кімнату Київ недорого — Продаж кімнат в Києві без посередників